








Voor deze blogpost ‘Aan de waterkant’ heb ik een aantal bijzondere foto’s uitgezocht. Niet alleen in de kleurstelling maar juist ook vanwege de prachtige sfeer die er van uitgaat. Het schaduwspel, de schittering van het water, de horizon in de verte en het opgaan van mens en dier in de omgeving.
Uitkijkend over de zee doen de beelden aan zee. Het zet je aan het denken en laat je een ander perspectief zien. Wat vinden jullie, fascinerend toch?
Beelden aan zee

Over de beelden aan zee wilde ik al eerder schrijven. Ze staan op markante plekken op de boulevard, een dijk, een dam en bij een haven. Nimfe, loods, ingenieur, vissersvrouw, mosselvisser, sluiswachter. Allemaal kijken ze uit over de zee. Wachtend op de thuiskomst van geliefden, op uitkijk voor de schepen en starend naar de weidse horizon. Door naar hen te kijken komen verhalen naar naar boven over en uit de andere wereld van de kust, van werken met en op het water.
Het doet me denken aan een uitspraak van kunstenaar Iris Le Rütte:
Door het kijken naar kunst meer gaan zien in de buitenwereld,
Door andermans ogen er naar kijken





Colofon
De foto’s in deze blogpost zijn van Bas Boone, Beate He, Ronnie Verrijzer, Misibeh, Ron Quinten, Lennard Maas, Frans de Ruijter, R. Lippens, Tanja van Eenenaam, Gudrun Gunter, Evan Murphy en uit het Seasidesarchief
TIP: Het Beelden aan Zee museum in Scheveningen. De vorm van museum Beelden aan Zee is gelijk aan die van een schelp; aan de buitenkant is alleen de zacht beige muur te zien en pas binnenin openbaart zich het door architect Wim Quist ontworpen museumgebouw. In de verschillende zalen en terrassen worden zo’n twaalf tentoonstellingen per jaar georganiseerd met internationale moderne beeldhouwkunst in de meest uiteenlopende materialen en stijlen.
17 reacties op “Aan zee”
Kei mooie foto indrukken. Om stil van te worden. Rustig weekend.
LikeGeliked door 1 persoon
Ik geniet enorm van je blog en alle toepasselijke en beeldschone foto’s! Dankjewel hoor!
LikeGeliked door 1 persoon
Dank je wel !
LikeGeliked door 1 persoon
heel mooie opnamen an lucht en zee , en hen die er 24/7 staan te observeren
LikeGeliked door 1 persoon
Ooit, ooi hoop ik daar ook te lopen en zelf te fotograferen… maar mens mens mens, wat woon je ver weg
LikeGeliked door 1 persoon
Prachtig!
LikeGeliked door 1 persoon
Héél mooie verzameling! Zet me ook aan het denken…
Lie(f)s.
LikeGeliked door 1 persoon
Prachtig Sabine!
LikeGeliked door 1 persoon
Wat een ontzettend mooie foto’s! Ik houd van de zee, maar die is vanuit Limburg een beetje ver weg helaas.
LikeGeliked door 1 persoon
Schitterende foto’s! Ik vind de zee altijd iets magisch hebben, de rust en de kracht, zo mooi.
LikeGeliked door 1 persoon
Tot m’n schande moet ik bekennen dat ik nog nooit het museum aan zee bezocht heb. En dat terwijl ik er zo vaak langs loop met de museum jaarkaart op zak. De beelden op de boulevard ervoor kunnen we altijd weer boeien. De foto’s van de beelden die je hier plaatst zijn ook prachtig, het Scheveningse vissersvrouwtje zou er zomaar tussen passen .
LikeGeliked door 1 persoon
Het bevroren moment en de voortdurende verandering van kleur en licht, mooi!
LikeGeliked door 1 persoon
‘Beelden aan zee’ is inderdaad een prachtig museum, maar de beelden aan zee die je hier laat zien zijn toch wel uniek door hun plaatsing in het landschap zelf. Echt iets voor Zeeland.
LikeGeliked door 1 persoon
Goedemorgen, bedankt voor je aanmelding op mijn blog, leuk!
Ik heb je site even doorgespit, mooie postings en prachtige foto’s. Het ademt rust en sfeer uit.De prachtige fotografie is niet van jezelf, begrijp ik?
Groetjes, fijne dag!
Sonja.(via de blog son370.zie je de link naar mijn wandelblog.
LikeGeliked door 1 persoon
Dag Sonja
Bedankt voor de complimenten. De foto’s zijn gedeeltelijk van mijzelf en van bevriende Zeeuwse fotografen.
Ik volg sinds zojuist ook jouw blog. Kijk er zo nog uitgebreid naar
Groetjes Sabine
LikeGeliked door 2 people
Dankje, misschien vind je het leuk 🙂👍
LikeGeliked door 1 persoon
Dank jullie wel voor de mooie fotoshoot.
LikeGeliked door 1 persoon